Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Skup nieruchomości, płacimy gotówką

Wypalanie traw - nielegalne i niebezpieczne
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:24
Przedwiośnie to okres, kiedy rozpoczyna się proceder nielegalnego wypalania traw. Dla natury to katastrofa ekologiczna. Strażacy określają tego typu praktyki, jako wiosenne zagrożenie pożarowe. Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione i niebezpieczne. Ostatnią ofiarą tego typu praktyk był wędkujący w Wiśle Małej bielszczanin, który z objawami zaczadzenia oraz z poważnymi poparzeniami nóg i rąk trafił do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Jak co roku, wypalanie traw stanowi duży problem. Służby dyżurne straży pożarnej, ale też policji, codzienne odbierają telefony związane z pożarami traw i nieużytków. Efektem wypalania traw i resztek roślin na polach są często niekontrolowane pożary, skutkujące dużymi stratami materialnymi, poparzeniami, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Nie dalej niż wczoraj, w wyniku wypalania trawy, poważnym poparzeniom uległ 66-letni wędkarz z Bielska- Białej. Mężczyzna, relaksując się nad zbiornikiem wodnym w Wiśle Małej, w powiecie pszczyńskim, z niewiadomych powodów, postanowił "uporządkować"  teren wzdłuż brzegu. Z jego relacji wynikało, że podpalił suchą trawę, lecz nie przewidział, że ogień w tak krótkim czasie się rozprzestrzeni. Całkowicie stracił panowanie nad sytuacją, do tego stopnia, że sam, w trakcie próby gaszenia, został dotkliwie poparzony. Aktualnie znajduje się pod fachową opieką lekarzy.

Apelujemy do wszystkich osób noszących się z zamiarem wiosennego wypalania traw, aby zaniechały tego zwyczaju. Więcej na temat bezcelowości wypalania traw można przeczytać TUTAJ.

Informujemy również, że zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie przyrody, a także kodeksu wykroczeń, za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywna, nawet do 5000 zł. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeni i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom, można trafić do więzienia nawet na 10 lat!


Żródło KWP Katowice


ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO ZAKOPANEGO I BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:16

Zapraszamy do udziału w wycieczce do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej w sobotę 25 kwietnia 2015 roku.

godz. 6.00 - Parking za Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych, ul. Świerczewskiego 2

godz. 6.05 – Plac autobusowy Łaziskach Średnich

Powrót do Łazisk około godz. 21.00.

PLAN WYCIECZKI - Białka Tatrzańska - 2h pobyt na basenach termalnych w „Termach Białka”, Zakopane - spacer turystyczny Doliną Białego Potoku przez Kuźnicę do schroniska na Kalatówkach, dla chętnych możliwość wyjazdu na Kasprowy Wierch kolejką gondolową (w razie niepogody Krupówki, Gubałówka).

KOSZT - 21,,00 zł - obejmuje przejazd i obowiązkowe ubezpieczenie NNW

WE WŁASNYM ZAKRESIE – wyżywienie, bilet wstępu na baseny termalne tzw. bilet poranny do Strefy Zabawy i Strefy Relaksu (wejście przed godz. 10.00) - 39,00 zł, dzieci w wieku 3-13 lat – 35,00 zł., wyjazd na Kasprowy Wierch (góra/dół) – bilet normalny 58,00 zł, bilet ulgowy (przysługuje osobom 5-26 lat, +65) – 48,00 zł, Gubałówka- bilet normalny (góra/dół) – 20,00 zł, bilet ulgowy (przysługuje osobom 5-26 lat, +65) - 16,00 zł.

ZAPISY: w Wydziale Edukacji, Ochrony Zdrowia,, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych (siedziba Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - II piętro ul. Świerczewskiego 1). tel. 32 324-80-54.

Wpłata całkowita do dnia 17 kwietnia 2015 roku (piątek). Ilość miejsc ograniczona.Pijana kierująca, "nadmiar perfum" i łapówka
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:13
Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującą volkswagenem, od której wyczuli alkohol. 45-latka tłumaczyła mundurowym, że to tylko zapach... zbyt mocnych perfum. Wynik badania alkomatem jednoznacznie potwierdził, że kobieta popełniła przestępstwo drogowe. Mieszkanka Żor, aby uniknąć konsekwencji, chciała wręczyć mundurowym 2 tys. zł. łapówki. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.
 
Do zdarzenia doszło w minioną środę przed 7.00 na ul. Cieszyńskiej w Łaziskach Górnych. Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą volkswagenem golfem. Od 45-latki wyczuli alkohol. Mieszkanka Żor swój stan tłumaczyła jednak mundurowym... użyciem zbyt intensywnych perfum. Stróże prawa nie dali się zwieść pokrętnym tłumaczeniom kobiety. Badanie alkomatem jednoznacznie potwierdziło, że stężenie alkoholu w jej organizmie, to ponad pół promila. Wynik wskazał na popełnienie przestępstwa - jazdy w stanie nietrzeźwości. Kobieta, chcąc uniknąć konsekwencji, zaoferowała policjantom 2 tysiące złotych łapówki. 45-latka została zatrzymana. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” oraz przestępstwo korupcyjne. Grozi jej do 10 lat więzienia.

(KMP Mikołów)Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:08

Informujemy, że w dniach 20-24 kwietnia 2015 roku na terenie Łazisk Górnych odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych zbieranych w zabudowie jednorodzinnej.

Odbiór odpadów będzie realizowany na poszczególnych ulicach w tym samym dniu, w którym zgodnie z harmonogramem przypada odbiór odpadów selektywnie zbieranych, bez konieczności zgłaszania telefonicznego, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.
 
Odpady wielkogabarytowe - to odpady z gospodarstw domowych, które ze względu na swoje wymiary (nie mieszczą się w standardowych urządzeniach do gromadzenia odpadów komunalnych) wymagają odrębnego traktowania.
 
Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.
 
Nie będą odbierane odpady remontowo – budowlane, odpady niebezpieczne, zmieszane odpady komunalne, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który można oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Łazy lub do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt, na zasadzie jeden za jeden.

(UM Łaziska Górne)

 Łaziskie kolędowanie w MDK
 
Sobota, 13 Grudzień 2014 18:03

 

 


Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

zaprasza na koncert pt.

ŁAZISKIE KOLĘDOWANIE

który odbędzie się

28 grudnia 2014 roku (w niedzielę)

o godzinie 18.00

w sali widowiskowej MDK.
 

W koncercie udział wezmą:

* połączone łaziskie chóry (ECHO, MONIUSZKO oraz WANDA)

* Zakładowa Orkiestra Dęta TAURON WYTWARZANIE SA Oddział Elektrownia Łaziska

 

Gość specjalny:

*Kapela Zespołu KATOWICE

 
Wstęp wolny!

 

Źródło: MDK Łaziska 

 Widowisko muzyczne Idą Święta
 
Sobota, 13 Grudzień 2014 00:00

 

 Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

zaprasza na widowisko muzyczne pt.

 
IDĄ ŚWIĘTA
 

które odbędzie się 21 grudnia 2014 roku (w niedzielę)

o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MDK.Wystąpią:

*Artystyczny Zespół Dziecięcy RADOŚĆ*

  *Zespół VOCCATA*

 

Wstęp wolny!

 

Źródło: MDK Łaziska 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 34

..::Reklama::..27 Czerwca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.
..::Reklama::..


Polecamy w TV

  • Na Wspólnej
    pojutrze 29.06.2017 20:15 TVN Darek mówi Anecie, że planuje podstępem przejąć kancelarię Agnieszki. Olszewska wyznaje Weronice, że nie wie, jak mogła być tak naiwna w stosunku do Darka. Oznajmia, że zamierza się na nim zemścić. Zespół Kingi ma prezentację dla ważnego klienta. W ostatniej chwili okazuje się, że przez zaniedbanie Jowity filmy reklamowe nie są gotowe. Brzozowska grozi pracownicy zwolnieniem. Roma niespodziewanie staje w obronie Jowity. Ilona mówi Maksowi, że dała ojcu pieniądze ze sprzedaży działki. Brzozowski postanawia rozmówić się ze Zdybickim. tv.wp.pl


 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką

 
Partnerzy medialni ......
 

Noclegi Katowice

 

 

Noclegi Katowice

 

 
 
 
 Tanie Noclegi Mysłowice, Katowice, Jaworzno, Zabrze