Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Skup nieruchomości, płacimy gotówką

Nowy oznakowany radiowóz w Łaziskach Górnych
 
Wtorek, 08 Kwiecień 2014 08:56

 

Policjanci z Łazisk Górnych odebrali nowy oznakowany radiowóz. Opel astra IV zasilił wyposażenie komisariatu w grudniu, ale jako nieoznakowany pojazd policyjny. Kierownictwo zadbało o odpowiednie oznaczenie nowego nabytku, aby w tej formie służył bezpieczeństwu mieszkańców miasta.

 

Więcej…


Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Łaziskach Górnych
 
Czwartek, 03 Kwiecień 2014 12:47

http://www.freeimages.com/assets/20/199652/to-the-dump-1-1005156-m.jpg

Informujemy, że w dniach 7-11 kwietnia 2014 roku na terenie Łazisk Górnych odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych zbieranych w zabudowie jednorodzinnej.

Wzorem lat ubiegłych prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na wywóz do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., pod nr tel. 32 224 15 50.

Odpady wielkogabarytowe - to odpady z gospodarstw domowych, które ze względu na swoje wymiary nie mieszczą się w standardowych urządzeniach do gromadzenia odpadów komunalnych i wymagają odrębnego traktowania.

Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

Nie będą odbierane odpady remontowo – budowlane, odpady niebezpieczne, zmieszane odpady komunalne, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który można oddać do PSZOK-u lub do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt, na zasadzie jeden za jeden.

Źródło: UM ŁaziskaPotrącenie pieszego na ul.Wyrskiej w Łaziskach Górnych
 
Wtorek, 25 Marzec 2014 13:20

Mikołowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę w Łaziskach Górnych. Volvo potrąciło tam przechodzącego przez ulicę 57-latka. Mężczyzna został poważnie ranny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę przed godz. 20.00 na ul. Wyrskiej w Łaziskach Górnych. 48-letni kierowca volvo potrącił przechodzącego przez ulicę 57-latka. Ciężko ranny łaziszczanin trafił do szpitala. Śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. To już 9 wypadek z udziałem pieszego w tym roku. Liczba ta stanowi połowę wszystkich zaistniałych w 2014 roku wypadków drogowych w powiecie mikołowskim.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o ostrożność!

źródło: KPP Mikołów


"Laboratorium przedsiębiorczości i technologii" dla gimnazjalistów
 

 Centrum Społecznego Rozwoju zaprasza gimnazjalistów z Łazisk Górnych i Wyr do udziału w projekcie pt.: Laboratorium przedsiębiorczości i technologii. Projekt trwał będzie do końca czerwca 2015 roku, a pierwsze zajęcia rozpoczną się już w kwietniu 2014 roku.


Liderem projektu jest łaziskie stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju, a partnerami w realizacji działań projektowych są: Gmina Łaziska Górne - Gimnazjum nr 3 im. Przyjaciół Ziemi w Łaziskach Górnych oraz Gmina Wyry.

Planowane w ramach projektu działania prowadzone będą w systemie popołudniowym we wszystkich szkołach gimnazjalnych na terenie Łazisk Górnych i Wyr. Każda szkoła uczestnicząca w realizacji projektu prowadzić będzie własny harmonogram zajęć dostosowany do czasu zajęć szkolnych młodzieży uczestniczącej w projekcie.

Dla uczestników projektu zaplanowano cykl warsztatów z zakresu: autoprezentacji, przedsiębiorczości, robotyki i poruszania się po współczesnym rynku pracy. Każdy z uczniów biorących udział w projekcie będzie mógł uczestniczyć w wyjazdach studyjnych do instytucji kultury, nauki i zakładów pracy. Mając na uwadze konieczność właściwego zaplanowania dalszej edukacji i ścieżki rozwoju zawodowego, gimnazjaliści biorący udział w projekcie będą mieli okazję skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego. Wszystkie zajęcia organizowane w ramach projektu są bezpłatne.

Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego kwotą  1 029 164,58 złotych.
 
Więcej…


Dzień Kobiet w Muzeum Energetyki
 

W Muzeum Energetyki każdy w tym dniu znajdzie coś dla siebie.
Kobiety, Mężczyźni, Młodzież i Dzieci. Zaskakujące wydarzenia. Niespodzianki.
Z okazji Dnia Kobiet dla Pań i nie tylko dla Pań (po pokazach 11:00 i zwiedzaniu 9:00-13:00) koncert (13:00) w wykonaniu wspaniałego zespołu Voccata.
Nauka, technika, zabawa i wzruszenia w otoczeniu industrialnym w czasie Fizycznych Fascynacji.

Wejściówki - 10 zł dorośli, 5 zł dzieci

Źródło: http://www.muzeumenergetyki.plINFORMACJE SMS O ZAGROŻENIACH
 

 Zachęcamy z korzystania z systemu ostrzegania i informowania o zagrożeniach. Jeśli chcą Państwo bezpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami o:

•zagrożeniach: anomaliach pogodowych (deszcze, śnieżyce, wichury), pożarach, zagrożeniach bezpieczeństwa publicznego i innych,

•utrudnieniach w ruchu drogowym i awariach np. energetycznych, wodociągowych, gazowych lub innych,

•konieczności ewakuacji wskutek zaistniałych zdarzeń,

• innych ważnych wydarzeniach na terenie powiatu

Należy się zarejestrować wysyłając SMS na numer 661 000 112 o treści:

Tak.smi02 - Miasto Mikołów

Tak.smi01 - Miasto Łaziska Górne

Tak.smi03 - Miasto Orzesze

Tak.smi05 - Gmina Wyry

Tak.smi04 - Gmina Ornontowice

Więcej…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 34

..::Reklama::..27 Czerwca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.
..::Reklama::..


Polecamy w TV

  • Fałszywy narzeczony
    jutro 28.06.2017 22:20 TVP 2 Pewnego dnia Jennifer Verti pada ofiarą włamywaczy, którzy kradną wszystkie cenne rzeczy z jej mieszkania. Vince to typ niepoprawnego podrywacza. Hazard wpędził go w poważne długi. Jennifer i Vince poznają się na ślubie znajomych. Widząc, ile prezentów i gotówki można otrzymać w dniu ślubu, dochodzą do wniosku, że gdyby oni wstąpili w związek małżeński, ich sytuacja materialna znacznie by się poprawiła. Wkrótce obmyślają plan działania. Opowiadają rodzinie i znajomym o rzekomym romansie oraz narzeczeństwie. tv.wp.pl


 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką

 
Partnerzy medialni ......
 

Noclegi Katowice

 

 

Noclegi Katowice

 

 
 
 
 Tanie Noclegi Mysłowice, Katowice, Jaworzno, Zabrze