Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Noclegi Katowice Chorzów Mysłowice
Łaziska Górne Ratusz 1936 rok
Noclegi Katowice

..::Reklama::..
 • Do piątku w woj. śląskim na pewno bez upałów. Ciepłe, słoneczne lato
  Jak prognozuje Damian Dąbrowski, najsłynniejszy meteorolog na Śląsku, zapowiadana fala upałów raczej nie dotrze do nas w najbliższych dniach.


 • Marszałek Chełstowski wyprowadził się z gmachu Sejmu Śląskiego. "Uprzedził bieg wydarzeń"
  Jakub Chełstowski zrobił to, o czym przed laty myślał jeden z jego poprzedników, a inny pomysł uznał za nietrafiony. Marszałek przeniósł swój gabinet do zbudowanego w czasach PRL-u Domu Związków Zawodowych.


 • Nauczyciele są jak małżonkowie w kryzysie. Stracili serce do szkoły i nie mają siły walczyć o wspólną przyszłość [KOMENTARZ]
  - Nastroje są fatalne. To upokarzające, jak traktowani są nauczyciele - mówi Grażyna Hołyś-Warmuz, rzeczniczka Okręgu Śląskiego ZNP. - Emocje są duże. Nie możemy wykluczać strajku - potwierdza Sławomir Broniarz, prezes ZNP.


 • Sławomir Broniarz: Emocje wśród nauczycieli są duże. Nie możemy wykluczać strajku
  Dzieci już we wrześniu mogą mieć lekcje w kratkę albo z zastępstwami, albo z coraz to nowymi nauczycielami, którzy będą przychodzić do pracy i z niej odchodzić. To z pewnością nie będzie sprzyjać dobrej edukacji


 • Strajk nauczycieli jesienią? Nauczyciele mogą odmówić nadgodzin za tych, którzy odeszli z zawodu
  Im bliżej września, tym częściej mówi się, że jesienią szkoły mogą zostać zamknięte z powodu braku pieniędzy na ogrzewanie lub kolejnej fali pandemii. Teraz okazuje się, że powód może być jeszcze jeden: strajk nauczycieli.


 • Weszliśmy na wieżę rybnickiej bazyliki. Ministranci witają tu nowy rok [ZDJĘCIA]
  Taras widokowy na wieży rybnickiej bazyliki - stąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. To jedna z większych atrakcji turystycznych Rybnika. Niestety, wciąż niewiele osób o niej wie.


 • FEST Festival rozpoczyna się w środę. Organizatorzy chcą udobruchać mieszkańców Tysiąclecia
  Każda edycja FEST Festivalu w Parku Śląskim powoduje skargi mieszkańców osiedla Tysiąclecia, którzy nie akceptują głośnej muzyki.


 • Odwołany wiceprezydent z PiS został dyrektorem w szpitalu marszałka
  Adam Trzebińczyk (PiS), były wiceprezydent Świętochłowic, będzie teraz kierował Szpitalem Kolejowym w Katowicach. To placówka marszałka województwa.


10 Sierpnia 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Asteria, Bernard,
Bogdan, Borys,
Filomena,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Prochor,
Wierzchosław
Do końca roku zostało 144 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni: