Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Kierowca z dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów udawał swojego brata bliźniaka
  39-letni mieszkaniec Katowic ma sądowy dożywotni zakaz prowadzenia samochodów. Gdy zatrzymała go policja, udawał swojego brata bliźniaka.


 • Władze Cieszyna chcą ratować Browar Zamkowy. Grupa Żywiec chce go zamknąć lub sprzedać
  Burmistrz Gabriela Staszkiewicz chce się włączyć w poszukiwanie inwestora, który mógłby przejąć Browar Zamkowy w Cieszynie. Jeśli taki się nie znajdzie, istniejący od 1846 roku zakład przestanie istnieć.


 • Spektakularny "taniec" 23-tonowych belek w Sosnowcu. Gapie wstrzymywali oddech [ZDJĘCIA]
  Na placu budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu doszło w piątek do spektakularnej operacji. Potężne stalowe belki lawirowały między konstrukcją, żeby spocząć na dachu sali treningowej.


 • Protest przeciwko ustawie dezubekizacyjnej. W sądach już 25 tys. odwołań od decyzji o obniżeniu emerytury
  Już 25 tys. byłych funkcjonariuszy służb mundurowych odwołało się do sądu od decyzji o obniżeniu im emerytury. Na sobotę w Cieszynie przeciwnicy tzw. ustawy dezubekizacyjnej zapowiedzieli protest.


 • Potężne korki na DK94 w Sosnowcu. TIR zablokował jezdnię w obu kierunkach
  Potężne korki w piątek po południu na DK94 w Sosnowcu. Wszystko przez TIR-a, który zablokował jezdnię. Utrudnienia powstały w obu kierunkach - na Dąbrowę Górniczą i na Katowice.


 • Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach. 300 osób pod oknem wojewody śląskiego
  300 osób wzięło udział w piątek w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Katowicach. Przeszły sprzed Spodka pod okno, za którym urzęduje wojewoda śląski.


 • Nowe lokale na kulturę w Sosnowcu. W jednym z nich punkt z zawodami e-sportowymi
  Zakończyła się kolejna edycja sosnowieckiego "Lokalu na kulturę". Komisja rozdysponowała cztery lokalizacje. Powstaną w nich m.in. nowa galeria sztuki i punkt z zawodami e-sportowymi.


 • Jumbo jet z Wuhanu na lotnisku w Pyrzowicach. Duża dostawa sprzętu medycznego
  Duża dostawa sprzętu medycznego z Chin przybyła na pokładzie boeinga 747-400F na lotnisko w Pyrzowicach za sprawą ZARYS International Group, spółki z Zabrza.


26 Września 2020
Sobota
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......