Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Za wstęp na Dni Raciborza mieszkańcy będą musieli zapłacić. "Szykuje się awantura"
  To już pewne: po raz pierwszy Dni Raciborza będą biletowane. Pomysł krytykują opozycyjni radni. - W tej sprawie szykuje się awantura. Przychodzą mieszkańcy i zapowiadają bojkot imprezy - mówi radny Stanisław Borowik.


 • Jadwiga Wiśniewska i Grzegorz Tobiszowski otwierają na Śląsku listę PiS w wyborach do europarlamentu
  Eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski otwierają listę wyborczą Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu w województwie śląskim. We wtorek informacje o kandydatach w poszczególnych województwach podała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS.


 • Dzieci i rodzice uczą się programowania. Za darmo
  Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i zdolności komunikacyjnych oraz czas spędzony twórczo z rówieśnikami i rodzicami - to wszystko czeka na dzieci w Klubie Młodego Programisty, który powstał w Żorach z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK.


 • Mały Maks miał własną wystawę na Stadionie Śląskim. Bez leku to może być jego ostatnia
  Diagnozę znają od 10 miesięcy, ale zaledwie kilka tygodni temu rozpoczęli leczenie preparatem zawierającym miglustat. Miesięczny koszt leku dla chorych na Niemanna-Picka typu C to 24 tys. zł. Dla 12-letniego Maksymiliana z Wyr to jedyna szansa na normalne życie, ale konieczna jest pomoc, bo lek nie jest refundowany.


 • Katowicka AWF i jej klub sportowy muszą się rozwijać. Mają tam sposób na przyciąganie talentów
  Gdyby nie było AZS AWF Katowice, kto robiłby na Śląsku coś z lekkoatletyką na wielką skalę?


 • Na Śląsku najdłuższe kolejki do rezonansu. "Trzeba znieść limity"
  W kolejce do rezonansu magnetycznego pacjenci w województwie śląskim czekają średnio 232 dni, a w trybie pilnym 152 - wynika z danych Fundacji Onkologicznej Alivia. Tymczasem minister zdrowia obiecywał, że w pilnych przypadkach chorzy będą czekali na rezonans nie dłużej niż miesiąc


 • Co zrobić z terenem po kopalni Mysłowice? Miasto szuka ciekawych pomysłów
  Władze Mysłowic chcą przejąć tereny po kopalni Mysłowice. O tym, jakie są szanse na przemianę tego miejsca i czego oczekują sami mysłowiczanie, będziemy rozmawiać podczas kolejnego spotkania w cyklu "Miasta Idei".


 • W walcowni cynku istnieje nadzwyczajne miasto. Można tam zarabiać cynkole
  Walcownia cynku w Katowicach w czasie ferii zorganizowała "Hutnicze Miasto Dzieci". W przemysłowej hali działa urząd, zakłady pracy, a nad porządkiem czuwa straż miejska. Wszystkim rządzą dzieci, które uczą się w ten sposób pracy i zarabiania pieniędzy.


20 Lutego 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/helmut007/ftp/e-laziska.pl/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......