Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Wybory parlamentarne 2019. W Katowicach PiS nie wygrało, ale zdobyło województwo śląskie
  We wszystkich okręgach województwa śląskiego w wyborach do Sejmu wygrało PiS, ale nie tak wysoko, jak w skali całej Polski. Większość mandatów senatorskich zdobyli kandydaci opozycji.


 • Dali oszustom 80 tys. zł w reklamówce, chcąc ratować córkę przed więzieniem
  Starsi państwo z powiatu pszczyńskiego odebrali telefon od osoby przedstawiającej się jako policjant, że ich córka spowodowała śmiertelny wypadek i może trafić do więzienia. - Może tego uniknąć, ale potrzebne jest 220 tys. zł - usłyszeli.


 • Zarzuty dla kiboli GieKSy i Górnika. Komenda zapowiada kolejne zatrzymania
  Naruszenia nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy, udział w zbiegowisku i złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - takie zarzuty przedstawiono siedmiu zatrzymanym w sobotę kibolom GieKSy i Górnika Zabrze.


 • Nie żyje aktor Ryszard Zaorski związany z Teatrem Śląskim. Zmarł w wieku 91 lat
  Nie żyje aktor Ryszard Zaorski. Do ostatnich dni związany był z Teatrem Śląskim w Katowicach. W swojej karierze teatralnej występował także na deskach Teatru Starego w Krakowie, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Polskiego w Warszawie i Teatru Ludowego w Nowej Hucie.


 • Śląska misja Mateusza Morawieckiego. PiS w Katowicach ma tylko o 10 tys. głosów więcej niż KO
  W czasie kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki dziesiątki razy przyjeżdżał na Górny Śląsk. W tym kontekście jego wynik w okręgu katowickim nie powala, jeśli wziąć pod uwagę czas i nakłady poniesione na kampanię.


 • Zbrodnia za pokerowe oszustwa. "Amerykanin" skazany na 25 lat więzienia
  Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał na 25 lat więzienia mieszkającego w USA Stanisława K., ps. "Amerykanin". Mężczyzna zastrzelił znajomego, z którym grywał w pokera, ciało porzucił w lesie w pobliżu Gliwic i wrócił za ocean. - Motywem zbrodni były karciane oszustwa - uznali sędziowie.


 • Wyniki wyborów 2019. Urlopowany wiceprezydent Katowic nie będzie posłem. Czy ma gdzie wrócić?
  Wybory parlamentarne 2019. Leszek Piechota z PiS nie został wybrany na posła. Formalnie jest urlopowanym wiceprezydentem Katowic, ale wszystkie stanowiska są obsadzone.


 • Wyniki wyborów 2019. Gabriela Morawska-Stanecka senatorem [SYLWETKA]
  Wybory parlamentarne 2019. Gabriela Morawska-Stanecka, wiceprzewodniczący Wiosny, została senatorem z Tychów i Mysłowic.


15 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Brunon,
Gościsława,
Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa
Do końca roku zostało 78 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......