Naszą witrynę przegląda teraz 164 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Józef Zawadzki został radnym, gdy przeszedł na emeryturę. Wkrótce wszyscy go znali
  W ostatnich dniach głośno było o katowickim radnym Józefie Zawadzkim. Zdecydował się kandydować do rady nadzorczej spółdzielni Górnik i wsparł kandydującego też do tego ciała byłego wiceprezesa, który w sądzie odpowiada za przyjmowanie łapówek.


 • Memoriał Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Ulewa, a potem minima i rekordy [ZDJĘCIA]
  65. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpoczął się od oberwania chmury. Potem mieliśmy już tylko deszcz... dobrych wyników.


 • Na ulicy Panewnickiej wycinają dorodne drzewa. W imię ekologii
  U nas wszystko po staremu. Drzewo to przeszkoda. A przeszkody się usuwa. Tak się właśnie dzieje na ulicy Panewnickiej w Katowicach.


 • Nowy oddział za 5 mln zł. Na pacjentów czeka 25 nowoczesnych pokoi
  W Uzdrowisku Ustroń otwarto nowy oddział rehabilitacji neurologicznej. W zaledwie pięć miesięcy wyremontowano część budynku Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia i przygotowano dwadzieścia pięć nowoczesnych, dwuosobowych pokoi.


 • W pociągu bez klimatyzacji umarł pasażer, wiele osób mdlało. Jak przeżyć podróż koleją w Polsce?
  W pociągu TLK "Gwarek", który nie miał klimatyzacji, w sobotę zmarł pasażer. Później z powodu awarii trakcji pociąg przez kilka godzin stał w Rogoźnie. Wody zabrakło nawet w toaletach. Mdleli pasażerowie i konduktorzy.


 • Niespodzianka na budowie sklepu. Trzeba było przenieść ważący 200 ton schron
  Robotnicy wykopali i przenieśli schron przy ul. Dąbrówki w Rybniku. Odkryto go na placu budowy sklepu Aldi w tym mieście.


 • Koszmar w pociągu TLK Gwarek. Śmierć pasażera, omdlenia, opóźnienie
  Pociąg TLK Gwarek trasę z Katowic do Słupska pokonał w sobotę z dziewięciogodzinnym opóźnieniem. W trakcie podróży z powodu upału zmarł 75-letni pasażer, do kilku innych przyjeżdżało pogotowie, zemdleli też konduktorzy.


 • Zostaw samochód. Trzy miasta metropolii w pilotażowym projekcie
  Obszar Politechniki Śląskiej w Gliwicach, katowickie Zawodzie oraz sosnowiecka Pogoń - to trzy strefy akademickie, które zostały włączone do międzynarodowego pilotażu aplikacji Mobility Urban Values.


16 Czerwca 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alina, Aneta, Benon,
Budzimir, Jan,
Justyna, Ludgarda
Do końca roku zostało 199 dni.
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......