Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Skup nieruchomości, płacimy gotówką

..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Zbudowali parking, który zlicza samochody i informuje kierowców. Zmieści się tu prawie 100 aut
  Kierowcy mogą już korzystać z nowego parkingu przy ul. Planty Kowalskiego w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu. W miejscu nieutwardzonego wcześniej terenu za 2,25 mln zł powstało 98 miejsc postojowych z system informującym o liczbie wolnych miejsc.


 • Zespół Scorpions zagra w lipcu w Gliwicach. Bilety będą w sprzedaży od piątku
  Legendarna rockowa kapela Scorpions przyjedzie po raz kolejny do Polski. W lipcu zagra u nas dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się w Arenie w Gliwicach, drugi w Ergo Arenie w Trójmieście.


 • Sylwester na Stadionie Śląskim. Parking będzie kosztował 20 i 30 zł
  Podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów Park Śląski udostępni parkingi w czterech strefach. Będzie można zaparkować, ale wcześniej trzeba kupić bilet.


 • Katowice są zastawione samochodami. Alibi urzędników jest nic niewarte
  Chodniki, place, przejścia dla pieszych, trawniki nie są dla spacerowiczów i nie służą upiększeniu miasta. W Katowicach to najlepsze miejsca do parkowania.


 • 21 nowych peronów na stacjach województwa śląskiego. Tablice w języku Braille'a
  PKP PLK zmodernizowały 21 peronów na ośmiu stacjach i trzech przystankach w naszym województwie. Powstały windy, pochylnie i ścieżki naprowadzające.


 • Kierowca zabił na pasach dwie dziewczynki. Kara: rok więzienia w zawieszeniu
  Rok więzienia w zawieszeniu, 200 tys. zł zadośćuczynienia dla rodzin ofiar i pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów - taką karę wymierzył sąd w Mikołowie 31-letniemu kierowcy, który na oświetlonym przejściu dla pieszych przez DK44 w Mikołowie ponad rok temu śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki i 20-latka.


 • Sylwester na Stadionie Śląskim. Powstaje scena ważąca 300 ton
  W tym roku wielka zabawa sylwestrowa nie odbędzie się pod Spodkiem, bo tam nadal "pakowane" jest miasteczko COP24. Prace potrwają do stycznia. W zamian impreza odbędzie się na Stadionie Śląskim.


 • Pies ledwo idzie, a do picia dostaje kolorową oranżadę
  Ratownicy GOPR musieli zwieźć na saniach psa, który zasłabł na szlaku. Gdyby nie ich pomoc, zwierzę prawdopodobnie by już nie żyło. To nie pierwsza taka sytuacja w Beskidach. Ratownicy apelują o bardziej przemyślany dobór towarzyszy górskich wypraw.


19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/helmut007/ftp/e-laziska.pl/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......