Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Postępowanie dyscyplinarne przeciwko sędziom z Katowic. Bo zadały pytanie Sądowi Najwyższemu
  Zastępca rzecznika dyscyplinarnego wszczął postępowanie dyscyplinarne i przedstawił zarzuty dwóm sędziom z Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Chodzi o pytanie, z którymi sędziowie zwrócili się do Sądu Najwyższego dotyczące sędziego rekomendowanego przez nową KRS.


 • Produkujemy coraz więcej śmieci. Nie ma alternatywy dla spalarni
  Opłaty śmieciowe w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rosną, a mieszkańcy produkują coraz więcej śmieci. Jak temu zaradzić? O tym dyskutowaliśmy na piątkowych "Miastach Idei" w Tychach.


 • Zamknięta ulica w centrum Katowic. Z koperty wysypał się biały proszek
  W poniedziałek po godz. 10 zamknięto ulicę Andrzeja w Katowicach. Powodem jest list, który przyszedł do Sądu Okręgowego.


 • Klienci chcą zakazu kupowania żywych karpi. "To głupia tradycja"
  Zapytaliśmy naszych czytelników, czy powinno wprowadzić się w Polsce zakaz sprzedaży żywych ryb. Większość poparła ten pomysł.


 • Pokazał w sieci zdjęcia nagich dziewczynek. "Chcecie z nimi uprawiać seks?" Od razu odezwali się pedofile
  Bezrobotny mieszkaniec powiatu mikołowskiego podając się za kobietę wrzucił do internetu zdjęcia dwóch nagich dziewczynek. Twierdził, że to jego córki i zaoferował możliwość uprawiania z nimi seksu. - Momentalnie odezwali się do niego pedofile - informuje policja.


 • Marszałek wycofał się z nagrody dla antynazistowskiego plakatu. Internauci rozpoczęli zbiórkę pieniędzy
  Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego z PiS, w ostatniej chwili wycofał się z przyznania nagrody finansowej w najstarszym konkursie plakatowym w Polsce. Rozpoczęła się internetowa zbiórka pieniędzy na nagrodę dla zwycięzcy.


 • Sanepid ostrzega przed skażoną rybą w Makro
  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że ze względów bezpieczeństwa firma Makro Cash and Carry, która ma swój sklep także w Katowicach, wycofała ze sprzedaży produkt o nazwie MC halibut niebieski. Chodzi o steki wędzone.


 • Rocznica pacyfikacji kopalni Wujek. Wstrzymany ruch na ul. Mikołowskiej
  W poniedziałek, 16 grudnia, przypada 38. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach. W uroczystościach rocznicowych weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.


16 Grudnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado,
Albina, Alina,
Ananiasz, Bean,
Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......