Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi w czasie ferii
Już od północy rozpocznie się realizowany przez Koleje Śląskie projekt bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. Zaplanowany na okres zimowych ferii (od 9.02 do 24.02.2019r.) ma zachęcić do korzystania z nisko emisyjnych środków transportu.  Podczas kontroli zamiast biletu należy okazać ważną legitymację szkolną, a w przypadku dzieci młodszych dokument potwierdzający wiek. Promocja swoim zasięgiem obejmie wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie oprócz odcinka przygranicznego Chałupki a Bohumin. Znaczy to ni mniej, ni więcej tylko to, że wszyscy uprawnieni uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego, do którego w okresie ferii obowiązywać będzie specjalnie rozszerzony termin kursowania pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie on kursować w tym czasie codziennie.
Źródło: kolejeslaskie.com


..::Reklama::..
Noclegi Katowice Chorzów Mysłowice
Łaziska Górne Ratusz 1936 rok
Noclegi Katowice

..::Reklama::..
 • Uwaga na smog. W Goczałkowicach-Zdroju jest najgorzej, ale w Gliwicach, Zabrzu, Tychach i Rybniku też lepiej nie wychodzić z domu
  W Goczałkowicach-Zdroju we wtorek jakość powietrza jest zła, a mieszkańcy powinni ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu. W Gliwicach, Zabrzu, Tychach i Rybniku też lepiej nie wychodzić z domów.


 • Spodek z nowym sąsiadem. Przemo Łukasik: Architekt też bywa zaskoczony
  Biurowce .KTW w Katowicach wyglądają różnie o różnych porach dnia, barwa budynku zmienia się, synchronizuje się z otoczeniem, raz się wyróżnia od niego lub je odbija.


 • Tragedia w Nędzy. W studni znaleziono ciało kobiety
  Tragedia w Nędzy w powiecie raciborskim. Strażacy wydobyli ze studni ciało 85-letniej kobiety.


 • Elektryczne autobusy na początku 2022 roku wyjadą na ulice Gliwic. Trwa budowa stacji ładowania
  Na gliwickie ulice wyjedzie w przyszłym roku 10 elektrycznych autobusów. Będą kursować na linii A4 między zajezdnią PKM a Teatrem Miejskim oraz na linii nr 676. Zanim jednak wyruszą w trasę, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej infrastruktury


 • "Ja, Kaya - dziołcha ze Śląska". Katowicka premiera filmu o niezwykłej Ślązaczce
  "Ja, Kaya - dziołcha ze Śląska" to film dokumentalny Sławomira Grünberga, którego bohaterką jest Kaya Mirecka-Ploss, 97-letnia pisarka, społeczniczka, Ślązaczka. W piątek, 29 października premierowy pokaz w Katowicach.


 • SUM wycofał zalecenia w sprawie wyglądu studentów. "Nie chodzimy wydziarani z kolczykami w nosie"
  Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wycofały wydane kilka dni temu zalecenia dotyczące preferowanego wyglądu studentek i studentów. - I słusznie, bo takie zalecenia to była sztuka dla sztuki. Nie chodzimy wydziarani i z kolczykami w nosie - zauważają studenci.


 • 22-latka nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Staranowała trzy samochody
  22-letnia mieszkanka Łazisk Górnych nie zatrzymała się na wezwanie policji i staranowała trzy zaparkowane samochody. Wcześniej ktoś zadzwonił na policję, że młoda kobieta za kółkiem może być pijana.


 • Koncertu Bruce'a Liu posłuchają nie tylko ci, którzy mają bilety do NOSPR. Transmisja w internecie
  Dobra wiadomość dla tych, którym nie udało się kupić biletu na koncert, który we wtorek (26 października) odbędzie się w katowickiej sali NOSPR. Występu Bruce'a Liu, zwycięzcy konkursu chopinowskiego, i Evy Gevorgyan będzie można posłuchać na żywo w internecie i radiu.


26 Października 2021
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Dymitriusz, Ewaryst,
Eweryst, Lucyna,
Ludmiła, Lutosław,
Łucjan
Do końca roku zostało 67 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni: