Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi w czasie ferii
Już od północy rozpocznie się realizowany przez Koleje Śląskie projekt bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. Zaplanowany na okres zimowych ferii (od 9.02 do 24.02.2019r.) ma zachęcić do korzystania z nisko emisyjnych środków transportu.  Podczas kontroli zamiast biletu należy okazać ważną legitymację szkolną, a w przypadku dzieci młodszych dokument potwierdzający wiek. Promocja swoim zasięgiem obejmie wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie oprócz odcinka przygranicznego Chałupki a Bohumin. Znaczy to ni mniej, ni więcej tylko to, że wszyscy uprawnieni uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego, do którego w okresie ferii obowiązywać będzie specjalnie rozszerzony termin kursowania pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie on kursować w tym czasie codziennie.
Źródło: kolejeslaskie.com


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Śląski deweloper wyrusza na podbój niemieckiego rynku mieszkaniowego
  Inwestycja firmy Atal w Dreźnie będzie warta 250 mln euro. Mieszkania mają kosztować ok. 3.9 tys. euro za metr kwadratowy.


 • Wybory parlamentarne 2019. W Katowicach PiS nie wygrało, ale zdobyło województwo śląskie
  We wszystkich okręgach województwa śląskiego w wyborach do Sejmu wygrało PiS, ale nie tak wysoko, jak w skali całej Polski. Większość mandatów senatorskich zdobyli kandydaci opozycji.


 • Dali oszustom 80 tys. zł w reklamówce, chcąc ratować córkę przed więzieniem
  Starsi państwo z powiatu pszczyńskiego odebrali telefon od osoby przedstawiającej się jako policjant, że ich córka spowodowała śmiertelny wypadek i może trafić do więzienia. - Może tego uniknąć, ale potrzebne jest 220 tys. zł - usłyszeli.


 • Zarzuty dla kiboli GieKSy i Górnika. Komenda zapowiada kolejne zatrzymania
  Naruszenia nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy, udział w zbiegowisku i złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - takie zarzuty przedstawiono siedmiu zatrzymanym w sobotę kibolom GieKSy i Górnika Zabrze.


 • Nie żyje aktor Ryszard Zaorski związany z Teatrem Śląskim. Zmarł w wieku 91 lat
  Nie żyje aktor Ryszard Zaorski. Do ostatnich dni związany był z Teatrem Śląskim w Katowicach. W swojej karierze teatralnej występował także na deskach Teatru Starego w Krakowie, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Polskiego w Warszawie i Teatru Ludowego w Nowej Hucie.


 • Śląska misja Mateusza Morawieckiego. PiS w Katowicach ma tylko o 10 tys. głosów więcej niż KO
  W czasie kampanii wyborczej premier Mateusz Morawiecki dziesiątki razy przyjeżdżał na Górny Śląsk. W tym kontekście jego wynik w okręgu katowickim nie powala, jeśli wziąć pod uwagę czas i nakłady poniesione na kampanię.


 • Zbrodnia za pokerowe oszustwa. "Amerykanin" skazany na 25 lat więzienia
  Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał na 25 lat więzienia mieszkającego w USA Stanisława K., ps. "Amerykanin". Mężczyzna zastrzelił znajomego, z którym grywał w pokera, ciało porzucił w lesie w pobliżu Gliwic i wrócił za ocean. - Motywem zbrodni były karciane oszustwa - uznali sędziowie.


 • Wyniki wyborów 2019. Urlopowany wiceprezydent Katowic nie będzie posłem. Czy ma gdzie wrócić?
  Wybory parlamentarne 2019. Leszek Piechota z PiS nie został wybrany na posła. Formalnie jest urlopowanym wiceprezydentem Katowic, ale wszystkie stanowiska są obsadzone.


15 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Brunon,
Gościsława,
Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa
Do końca roku zostało 78 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......