Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi w czasie ferii
Już od północy rozpocznie się realizowany przez Koleje Śląskie projekt bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. Zaplanowany na okres zimowych ferii (od 9.02 do 24.02.2019r.) ma zachęcić do korzystania z nisko emisyjnych środków transportu.  Podczas kontroli zamiast biletu należy okazać ważną legitymację szkolną, a w przypadku dzieci młodszych dokument potwierdzający wiek. Promocja swoim zasięgiem obejmie wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie oprócz odcinka przygranicznego Chałupki a Bohumin. Znaczy to ni mniej, ni więcej tylko to, że wszyscy uprawnieni uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego, do którego w okresie ferii obowiązywać będzie specjalnie rozszerzony termin kursowania pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie on kursować w tym czasie codziennie.
Źródło: kolejeslaskie.com


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Koniec Regionalnego Instytutu Kultury. Sejmik zamienił go w Instytut Myśli Polskiej
  Demonstracja zorganizowana przed sesją sejmiku nie pomogła - radni PiS postawili na swoim i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zamienili w Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.


 • Postępowanie dyscyplinarne przeciwko sędziom z Katowic. Bo zadały pytanie Sądowi Najwyższemu
  Zastępca rzecznika dyscyplinarnego wszczął postępowanie dyscyplinarne i przedstawił zarzuty dwóm sędziom z Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Chodzi o pytanie, z którymi sędziowie zwrócili się do Sądu Najwyższego dotyczące sędziego rekomendowanego przez nową KRS.


 • Produkujemy coraz więcej śmieci. Nie ma alternatywy dla spalarni
  Opłaty śmieciowe w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rosną, a mieszkańcy produkują coraz więcej śmieci. Jak temu zaradzić? O tym dyskutowaliśmy na piątkowych "Miastach Idei" w Tychach.


 • Zamknięta ulica w centrum Katowic. Z koperty wysypał się biały proszek
  W poniedziałek po godz. 10 zamknięto ulicę Andrzeja w Katowicach. Powodem jest list, który przyszedł do Sądu Okręgowego.


 • Klienci chcą zakazu kupowania żywych karpi. "To głupia tradycja"
  Zapytaliśmy naszych czytelników, czy powinno wprowadzić się w Polsce zakaz sprzedaży żywych ryb. Większość poparła ten pomysł.


 • Pokazał w sieci zdjęcia nagich dziewczynek. "Chcecie z nimi uprawiać seks?" Od razu odezwali się pedofile
  Bezrobotny mieszkaniec powiatu mikołowskiego podając się za kobietę wrzucił do internetu zdjęcia dwóch nagich dziewczynek. Twierdził, że to jego córki i zaoferował możliwość uprawiania z nimi seksu. - Momentalnie odezwali się do niego pedofile - informuje policja.


 • Marszałek wycofał się z nagrody dla antynazistowskiego plakatu. Internauci rozpoczęli zbiórkę pieniędzy
  Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego z PiS, w ostatniej chwili wycofał się z przyznania nagrody finansowej w najstarszym konkursie plakatowym w Polsce. Rozpoczęła się internetowa zbiórka pieniędzy na nagrodę dla zwycięzcy.


 • Sanepid ostrzega przed skażoną rybą w Makro
  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że ze względów bezpieczeństwa firma Makro Cash and Carry, która ma swój sklep także w Katowicach, wycofała ze sprzedaży produkt o nazwie MC halibut niebieski. Chodzi o steki wędzone.


16 Grudnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado,
Albina, Alina,
Ananiasz, Bean,
Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......